Penzion Starr v Havlíčkově Brodě hodnocení

Kam na výlet?

Město Havlíčkův Brod

Město Havlíčkův Brod se nachází v nádherném prostředí Českomoravské vrchoviny. Návštěvníky je vyhledáváno pro své kulturní památky a též jako zajímavá přírodní rekreační oblast vhodná k turistice, cykloturistice i k vodním sportům.

Štáflova chalupa

cca 1 km
Štáflova chalupa představuje ukázku tzv. středověkého typu dřevěného domu. Nachází se v Havlíčkově Brodě, v ulici B. Kobzinové, nedaleko pivovaru a kostela Československé církve husitské. Od roku 2010 je chráněna jako národní kulturní památka.

Lipnice nad Sázavou

cca 15 km
Mohutný hrad nad městečkem byl založen ve 14. století a později renesančně upraven. Prohlídkový okruh zahrnuje i zbrojnici, expozici gotických kamnových kachlů a rozsáhlá sklepení s původní středověkou studnou. Z věže je vyhlídka až do vzdálenosti 70 km.

Orlík u Humpolce

cca 14 km
Zřícenina hradu na lesnatém kopci. Zachována hranolová věž, brána s hrotitým portálem a zbytky zdiva z obytných budov. Před hradem val s příkopem. Naučná stezka má 10 zastavení a seznamuje s přírodními a historickými zajímavostmi.

Jihlava – centrum

cca 22 km
Historické jádro je městskou památkovou rezervací, kde se nachází přes 2 100 chráněných objektů. Zvláště cenné jsou stavby a interiéry měšťanských domů kolem náměstí.
Rekonstruovány jsou městské hradby a několikapatrový systém katakomb¨.

Muzeum Vysočiny

cca 22 km
Shromažďuje, spravuje, odborně využívá a zpřístupňuje přírodovědné a historické sbírky, převážně z regionu. Vedle vlastní vědeckovýzkumné činnosti organizuje odborné konference a semináře a zajišťuje služby pro veřejnost v odborné muzejní knihovně.

ZOO Jihlava

cca 22 km
Nově se v ZOO objevilo 25 druhů zvířat např. ledňák obrovský, holub bronzovokřídlý, husa velká, kachnička mandarínská, karolínská, jeřáb mandžuský, bodlín telfairův, tana severní, ježek ušatý, tuleň obecný, maki trpasličí, pralesničky.

Žďár nad Sázavou

cca 32 km
Leží v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Velice významnou památkou v tomto městě je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Tento kostel na Zelené Hoře byl zapsán do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Skanzen Veselý kopec

cca 33 km
Místní kraj poskytl ideální místo pro výstavbu skanzenu. Odpovídala jejich představám o životě na venkově. Z původních domků stojících na Veselém Kopci se dochovala chaloupka bezzemka – příbytek nejchudší vrstvy. Ostatní stavby byly převezeny z okolních vesnic.

Sportovní vyžití

Ke sportovnímu vyžití slouží sportovní centrum Kotlina, kde najdete plavecký bazén se slanou vodou, saunu, parní lázeň, fitness, aerobic, squash, solárium, masáže, zimní stadion, letní koupaliště atd.

Posilovna

Posilovna nabízí 20 posilovacích strojů, 3 různé posilovací lavice, osy a velké množství kotoučů.

Zumba

Zumba je sportovní aktivita, spočívající v kombinaci posilovacích cviků a tanečních kroků.

Bodystyling

Ideální cvičení na formování postavy.

Indoor cycling

Nechte se vyhecovat ke špičkovým výkonům na stacionárním kole.

Squash

Squashové kurty ASB mají certifikaci od ČASQ - splňují nejnáročnější požadavky na kvalitu.

Solárium

Máme pro Vás kvalitní vertikální i horizontální turbo-solárium.

Bazén a sauna

Bazén se slanou vodou a sauna s kapacitou 20 míst.

Zimní stadion

Veřejné bruslení, hokejové zápasy, pronájem ledové plochy.

InBody centrum

Centrum zdravého životního stylu, poradenství v oblasti výživy.

Masáže

Kvalitní masáž osvěží na těle i na duši.
© 2024 PENZION STARR | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů